Pagina 1 van 1

Rover V8 met 280 pk ???????

Geplaatst: zo 26 feb 2006, 15:05
door Rene W. V8
Jan Cor,

Volgens mij geloof jij nog in kabouters en elfen met je 280 pk en een standaard compressie verhouding van van 9.35cr.

Als jij 280 pk in dat motortje hebt moet je zeker een compressieverhouding hebben van 11.5 cr. kleppen als vuisten en gesmede zuigers, speciale krukas en injectie.

En vertel mij dan eens meer over het oliegekoelde inlaatspruitstuk.
Hoe werkt dat?????? en wat voor edelbrock ligt erop 180o of en performer.

En staat er ook een motornummer in. zo ja vertel eens welk nummer het is.

Het zou kunnen dat je een racemotor uit de Rover sd1 uit 1984 hebt maar deze motoren zijn totaal niet geschikt voor een Range Rover omdat het koppel heel hoog in de toeren ligt.

Heb zelf diverse raceblokken klaar gemaakt.

W.O. een 4.6 met hoog compressie 10.75cr (tvr zuigers)
met een 224 nokkenas er in
koppen van een buick 300 uit 1964.
TVR krukas
met speciale getrag vijfbak.
Deze motor leverde 315 pk bij 6800 toeren.

Dus ben ik benieuwd hoe jij dat hebt met een standaard 3.5.

Rene W. V8

www.roversd1.nl/sd1web
www.rover-v8.nl/v8web
www.rover-v8.nl/dutchroverarchives
autos.groups.yahoo.com/group/roversd1
autos.groups.yahoo.com/group/rover-v8
autos.groups.yahoo.com/group/Roverworld

Re: Rover V8 met 280 pk ???????

Geplaatst: zo 26 feb 2006, 15:09
door Jurriaan
Mooi zeg, die V8 tuning....

Ik hou het voorlopig wel bij een standaard 3,9efi. Kan ik wel even meer vooruit Twijfel wel om er eventueel carbs op te zetten....


Jurriaan
'53 S1 80"
'72 RRC V8
'88 D90 HT

Re: Rover V8 met 280 pk ???????

Geplaatst: zo 26 feb 2006, 15:36
door Jan-Cor
Ja hoor, deze reactie had ik ook wel verwacht maar ik weet het niet Rene, misschien heb je een paar regeltjes gemist??

"(helaas geen uitdraai en ik moet eerlijk zeggen dat ik niet weet of dat er ook inzit, maar het zou best kunnen)."

"SD1 motorblok met std 9,35 compressieverhouding."


Dit betekent niet dat ie nu nog de standaardcompressieverhouding heeft!! Alleen het standaard blok heeft deze compr. verhouding en staat als zodanig gestanst in het blok.

De bouwer heeft dit blok opgebouwd met onderdelen die verkregen zijn van een specialist uit het westen van NL, hij heeft zelf niet deze onderdelen bij elkaar gesprokkelt, hij heeft in opdracht dit motorblok gebouwd en de onderdelen gekregen. Ik twijfel ook aan 280pk, zijn verhaal was dat ie standaard 180pk had en dat er 100 bij zijn gekomen door de diverse aanpassingen. Volgens de motorcode moet ie standaard volgens mij slechts 155pk hebben. Ik kan me ook haast niet voorstellen dat jij dit blok NIET kent Rene, hij heeft in een SD1 2600 gehangen waar later dus dit blok voor in de plaats is gezet. De carrosserie was aan zijn einde dus dit blok bleef over.

Ik geloof niet in kabouters en elfjes Rene, maar het blok is zeker niet standaard meer. Ik heb ook te weinig kennis om je details te kunnen vertellen op dit moment, heb het blok gisteren net opgehaald en staat nu in een schuur. Zoals gemeld vindt ik 280pk ook ongeloofwaardig, want ik weet donders goed dat je met een paar aanpassingen niet zomaar aan 100pk extra komt!!

Ik ga het blok eerst opbouwen, daar zal ik nog wat extra onderdelen voor nodig zijn en de nodige kennis in huis halen, dat realiseer ik me goed. Misschien is het een goed idee als je een keer komt kijken Rene?

Groetjes, JC

Re: Rover V8 met 280 pk ???????

Geplaatst: zo 26 feb 2006, 15:47
door Frank RRV8 Eendmerc 220D'73enz
opbouwen??

ligt hij uitelkaar dan?

groet frank

Re: Rover V8 met 280 pk ???????

Geplaatst: zo 26 feb 2006, 15:50
door Jan-Cor
Nee hoor, helemaal niet, maar moet een startmotor, dynamo en spruitstukken nog monteren, wat snaren vernieuwen, meer niet.

Groetjes, JC

Re: Rover V8 met 280 pk ???????

Geplaatst: zo 26 feb 2006, 15:52
door Frans Bonnes
Toch leuk, twee keer dezelfde reactie.
Bang dat het niet gelezen wordt? ;-)

Frans Bonnes

Re: Rover V8 met 280 pk ???????

Geplaatst: zo 26 feb 2006, 15:58
door aRumble
Denk je dat je alles weet, kom je toch weer nieuwe dingen tegen.

anton (ook een v8 klaar staan, maar weet niet hoeveel pk's)

Re: Rover V8 met 280 pk ???????

Geplaatst: zo 26 feb 2006, 16:00
door Frank RRV8 Eendmerc 220D'73enz
JC

wat voor waterpomp etc zet je er dan op? en je laat de spruitstukken niet in de auto zitten(wel zo makkelijk met motortje wisselen)? en heb je er ook een elektronische ontsteking bij.

groet frank

Re: Rover V8 met 280 pk ???????

Geplaatst: zo 26 feb 2006, 16:06
door Jan-Cor
Ja Frans, snap het ook niet helemaal, maar ik dacht als Rene 2x reageert ik ook maar 2x moet reageren. Schijnbaar gaat het nu een apart leven lijden?

Maar misschien wil Rene een nieuwe topic beginnen over die 280pk, maar kan natuurlijk ook een klein foutje zijn, ik weet het niet.

Groetjes, JC

Re: Rover V8 met 280 pk ???????

Geplaatst: zo 26 feb 2006, 16:09
door Jan-Cor
Weet ik veel wat voor waterpomp erop zit.
Zit een dikke kans in dat dit de verkeerde is en vervangen moet worden zodat de ventilator wat hoger komt te zitten.

Tuurlijk heb ik op dit moment op de lopende motor ook spruitstukken, heb er ook twee standaard SD1 spruitstukken bij gekregen, maar met meer pk's is een 8-4-2 of iets dergelijks ook wel leuk

De huidige motor is evenals de aangekochte motor, voorzien van elektronische ontsteking.

Groetjes, JC

Re: Rover V8 met 280 pk ???????

Geplaatst: zo 26 feb 2006, 17:34
door Rene W. V8
Dus als ik het goed begrijp koop je een Blok maar eigenlijk weet je niet wat het is.
En wie is dan de bekende tuner uit het westen.
Heb je nog een kentyeken nummer van die 2600
Of wie heeft hem opgebouwd.
Ik word nu wel echt nieuwsgierig

Rene W. V8

Re: Rover V8 met 280 pk ???????

Geplaatst: zo 26 feb 2006, 18:49
door kiepke
rene he wel lief zijn hoor" hij heefd gewoon een blok gekocht en als die gereviseerd is zoals de verkoper zegt en gewoon goed is gedaan is het toch goed. dat ie dan misschien geen 280 pk heefd geefd toch niks heb je ook niks te vresen voor concurentie . en er zal heus in nederland nog wel iemand zijn die ook verstand heefd om pk tjes te halen uit een blok, jij hebt trouwens toch ook schijnbaar 300 nog wat pk heb ik ook geen bewijs van gezien dus uitdraai van testbank zien we graag . verder even goede vrienden hoor mvg wim

ONTOPIC/OT: teksten op een forum

Geplaatst: zo 26 feb 2006, 19:20
door P&O109V8+RR
je hebt een punt Wim maar...

mensen zijn mensen en aan ieder z'n stijl... en de keuze om zich niet aangevallen te voelen bij het lezen van de reacties, of daarom impulsief te reageren op items. letters, woorden en zinnen op een scherm komen niet altijd zo over als de schrijver ze bedoelt. vaak is er zonder gebruik van emoticons (knipoog , lachen, balen, schamen , grijnzen, verbazing, clownerie:+, verveling of slaap (die is al tricky) :O etc...) kans op misverstanden vanwege onbegrip voor iemands uitdrukkingsvormen. laat staan structuur, woordkeus, spelling, interpunctie en grammatica. maar met een korreltje zout pik je de waardevolle informatie er wel uit.

daarbij: lees je eigen posting eens vanuit het oogpunt van de ontvanger. werkt goed om je toon te bepalen. wat vooral telt: hou het gezellig!

gr.
peter

Re: ONTOPIC/OT: teksten op een forum

Geplaatst: zo 26 feb 2006, 19:22
door P&O109V8+RR
o ja... of hoofdlettergebruik

gr.
peter

die z'n eigen adviezen opvolgt

Re: ONTOPIC/OT: teksten op een forum

Geplaatst: zo 26 feb 2006, 19:54
door Jurriaan
Mooi gesproken Peter.


Toch ben ik benieuwd naar de testresultaten van beide blokken

Jurriaan
'53 S1 80"
'72 RRC V8
'88 D90 HT

Re: Rover V8 met 280 pk ???????

Geplaatst: zo 26 feb 2006, 20:05
door RagRover
Hee JC


als het nou echt niet goed is,

René wil je graag helpen!

;-)

grtzz

<a href="[www.3sbaars.nl];
<img src="[www.3sbaars.nl];

Rob Raggemetdievakmensen!

Re: ONTOPIC/OT: teksten op een forum

Geplaatst: zo 26 feb 2006, 20:08
door kiepke
je hebt gelijk ,ik wil niemand voor de schenen schoppen. ik reageer alleen omdat het lijkt of dat rene het zwaar opneemt over het gegeven dat iemand anders ook misschien een blok heefd of heefd kunnen maken met pktjes ik ken het wereldtje van tuning en concurrentie wel ben ook vaak zat met tuning bezig geweest en ze kunnen het van de ander niet velen dat iemand ook snel is. en de emotikonnetjes ik ken alleen maar lachen als ik het goed en niet zo slecht bedoel
mvg wim

Re: Rover V8 met 280 pk ???????

Geplaatst: zo 26 feb 2006, 20:18
door Rangie
Hé René,
ik heb óók een RR, met ongeveer 230 tot 250 pk, er staat alleen geen nummer (meer) op het blok
Dit is bereikt met wienig middelen, en weinig kosten
Ik heb jou ook ooit gebeld voor een blok, maar deze wilde je niet aan mij verkopen! als ik me niet vergis staat ie nog steeds te koop??
Volgens jou kon mijn automaat bak dat "geweld" niet aan :p

Rangie

Re: Rover V8 met 280 pk ???????

Geplaatst: zo 26 feb 2006, 20:52
door Rene W. V8
Beste Wim,

Ik vind alles prima.
Er zijn vele die kunnen reviseren. Dus daar heb ik ook geen moeite mee.
Maar ja 280 pk uit een 3.5 liter dat lukt gewoon niet.
Daarvoor loop ik nu iets te lang met V8tjes te kloeien.
Ik zal eens zoeken waar ik de uitdraai van een van mijn motoren heb gelaten.
Ander mag je deze zomer wel even meerijden.
Neem wel een extra onderbroek mee.
Als alles meezit ga ik deze zomer weer boenderen op TT circuit Assen.

Maar Wim de 300+ pk heb ik wel uit een 4.6 geperst en je mag gerust weten dat dit heel veel geld tijd en energie heeft gekost.

Maar Wim "no heard feelings"

Rene

Re: Rover V8 met 280 pk ???????

Geplaatst: zo 26 feb 2006, 21:07
door kiepke
hoi rene ik bedoelde het niet slecht hoor . rij graag een stukje mee maar je moet toch wel erg hard gaan hoor voor ik een reserve onderbroek nodig heb

mvg wim

Re: Rover V8 met 280 pk ???????

Geplaatst: zo 26 feb 2006, 21:09
door Rene W. V8
Heren Heren Heren,

Ik vind alles prima.
Persoonlijk maakt het mij niet uit hoeveel vermogen in welke Rovers zit.
De mensen hoeven mij niet te overtuigen dat er veel of weinig vermogen in een Rover V8 motor zit.

Ik heb twee jaar terug op TT circuit Assen rondjes gereden.
Er was toen een heer met een appel achterin de keel die beweerde dat hij een 5.0 liter TVR (350 pk)motor in zijn MG had zitten. En hij had zijn motor zelf opgebouwd.

Ik heb hem gevraagd wat voor zuiger en nokkenas hij erin had.
Maar helaas dat wist hij niet meer. (bij mij val je dan door de mand.)
Maar goed reed de heer met zijn appel in de keel reed in dezelfde heat als mij.
Hij starte als 7de ik als 11de.
En ik heb hem toen met een bijna standaard motortje met 200 pk in een zware Rover SD1 toch maar even ingehaald.

Dus duidelijk geen 350 pk.

Maar goed alle gekheid op een stokje.
Ik ben ook tevreden met 194 pk in mijn Reliant Scimitar.
Daar bedoel ik mee de mensen vinden het nu eenmaal leuk om te kunnen zeggen ik heb zoveel pk. maar de ander heeft er nog meer.

Misschien moeten we dan toch maar eens 400 meter gaan sprinten met Land en Range Rovers.

Lijkt mij wel leuk.

Dan ga ik met een 109 meedoen met 92 pk.

Vriendelijke groeten met de nadruk op VRIENDELIJK

Rene W. V8.

Re: Rover V8 met 280 pk ???????

Geplaatst: zo 26 feb 2006, 21:12
door Rene W. V8
hahahahahahahahahahahahahahahahahaha,

dat heb ik vaker gehoord Wim.

Maar ik heb geregeld de ramen open moeten doen en de stoel moeten schoon maken.

Rene W. V8

Re: Rover V8 met 280 pk ???????

Geplaatst: zo 26 feb 2006, 21:19
door Frans Bonnes
Mag ik met mijn 101 ook aan de sprint meedoen.
Alleen is 400 m wel erg lang, 100 m is meer dan genoeg.

Frans Bonnes

Re: Rover V8 met 280 pk ???????

Geplaatst: zo 26 feb 2006, 21:30
door Jan-Cor
Ik denk dat alles een heel eigen topic is gaan lijden/leiden

Ik begrijp het commentaar van Rene heel goed, ikzelf vind het ook onwaarschijnlijk dat je zomaar 100pkaatjes meer krijgt maar dat heb ik ook proberen uit te leggen.
Vaak worden pkaas te pas en te onpas gebruikt in een verkoopverhaal. Daar heb ik dus ook mijn vraagtekens bij maar we zien het wel!

Ik heb helaas geen kenteken, misschien kan ik daar nog achter komen.

Groetjes, JC

1200 pk???

Geplaatst: zo 26 feb 2006, 21:41
door janzzen
tijdje terug een uitdraai van een jaguar v12 gezien, geen idee wat ze hebben gedaan allemaal maar draaide er NET geen 1200 pk uit bij onzinnig veel toeren en gestookt op pure nitromethanol, screwblower erop. uitlaatdemping was nvt dus dat zat ook wel snor.... blok was opgebouwd voor de dragrace topfuel. dus laten we met elkaar het hoofd deemoedig buigen. beetje relativeren, alles kan altijd nog veel gekker.... its a mad world out there.

hoewel, zo'n jag blok in een 109 :-) dat word wel een salibury achteras vrees ik....

janzzen

Re: 1200 pk???

Geplaatst: zo 26 feb 2006, 21:59
door kiepke
oops dan moet ik ook nog een andere achteras

mvg wim

Re: Rover V8 met 280 pk ???????

Geplaatst: zo 26 feb 2006, 22:02
door kiepke
ik zie het graag ben nog niet zo bang

mvg wim

Re: 63 pk???

Geplaatst: zo 26 feb 2006, 22:27
door Momenteel fietser

Tel ik nog mee??????


Maar wel 1700 km bereik als alle tanks vol zijn.


Arnold.

Re: 63 pk???

Geplaatst: zo 26 feb 2006, 22:28
door Momenteel fietser

Eigenlijk een MK (mens kracht) want hij doet het nog niet.

Arnold.

Re: Rover V8 met 280 pk ???????

Geplaatst: zo 26 feb 2006, 22:36
door Rene W. V8
Maar natuurlijk Frans,

Ik doe mee met mijn trapauto met 0.5 pk


Rene W. V8

Re: Rover V8 met 280 pk ???????

Geplaatst: zo 26 feb 2006, 22:39
door Rene W. V8
Cor,

Kun je mij alleen nog even vertellen wat je met oliegekoeld inlaatspruitstuk bedoelt.


Rene W. V8

Re: Rover V8 met 280 pk ???????

Geplaatst: zo 26 feb 2006, 23:21
door Jan-Cor
Fotootje zit in je mailbox

Groetjes, JC

Re: Rover V8 met 280 pk ???????

Geplaatst: ma 27 feb 2006, 23:06
door Jan-Cor

Ik ben benieuwd naar je reactie Rene.
Ik heb je de foto gestuurd maar nog niets gehoord en/of gelezen.
Het is overigens een Edelbrock Performer 3.51 spruitstuk.
Ik kan geen Holley type nummer vinden alhoewel er wel heeeel veel - vooral hele kleine - nummers in staan.

De verkoper vertelde overigens nog dat er een speciale ontsteking opzit, iets met een speciaal "oog" ofzo. Kan iemand daar meer over vertellen?

Ik hoop dat je nog even wilt reageren.

Groetjes, JC

Re: Rover V8 met 280 pk ???????

Geplaatst: do 07 jun 2012, 00:59
door arne
leuk project
hep zelf en rangrover classic
en hep daar en biuck 5.0l in ge hange
met enige aanpasinge
v8 blijft mooi

Re: Rover V8 met 280 pk ???????

Geplaatst: do 07 jun 2012, 01:31
door Exfietser
Jemig wat een oude posting is dit. Toen was ik momenteel fietser.

Arnold.



1 keer gewijzigd. Laatste wijziging: 06/06/2012 23:33 door Exfietser.

Re: Rover V8 met 280 pk ???????

Geplaatst: do 07 jun 2012, 10:31
door Bart van Dessel
En ik vind dat we tegenwoordig ook wat vriendelijker voor elkaar zijn. Zonder bepaalde figuren is het véél gezelliger.

gr, Bart

Re: Rover V8 met 280 pk ???????

Geplaatst: do 07 jun 2012, 11:05
door vossehoff
Met de leeftijd zakt iedereen wat in.

gr Niels

Re: Rover V8 met

Geplaatst: do 07 jun 2012, 13:50
door Marc-my-Words
Met de jaren gaat alles hangen, behalve het tandvlees, dat kruipt op.

Re: Rover V8 met 280 pk ???????

Geplaatst: vr 08 jun 2012, 11:47
door Edgar
Hi Jan Cor

Je hebt toch niet het blok uit mijn 109V8 gesleuteld. De beschrijving begint er aardig op te lijken.

Foto-KQT3P3GR.jpg --> mod_embed_images_loadimage('3304dd4e2f8cba870d2f8964a7f1f47a', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-KQT3P3GR.jpg', 'http://www.mijnalbum.nl/Foto-KQT3P3GR.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto-KQT3P3GR.jpg', '', 15561839, 600, 600, 'Loading image ...', false);


Edgar 109V8 Stage I met veel PK's en bakken torque.

Re: Rover V8 met 280 pk ???????

Geplaatst: vr 08 jun 2012, 12:33
door forbert 90-200Tdi
Exfietser Schreef:
-------------------------------------------------------
Toen was ik
> momenteel fietser.
>
> Arnold.

Jaja, jij ken H.G. Wells nog wat leren!

De altijd te late