Pagina 1 van 1

hoeveel trapsautomaat op Disco 300 TDi?

Geplaatst: wo 22 feb 2006, 15:23
door Disco lover
Hoi,

Als ik vanuit stilstand langzaam optrek schakelt de automaat meerdere keren terug. Omdat ik proefondervindelijk wilde uitzoeken hoeveeltraps deze automaat is kwam ik tot de ontdekking dat het er minstens 7 of 8 waren! D.w.z. bij continu toenemende snelheid zag ik het toerental 7 of 8 keer terugvallen om weer langzaam toe te nemen (evenredig met de snelheidstoename). Ik heb het gas er niet afgehad, terugschakelen is dus ook niet van toepassing, al was het maar dat het toerental nooit sprongsgewijs omhoog ging.

Is de tussenbak hier op een of andere manier bij betrokken?

Overigens een heerlijke bak, vooral de toerenterugval van 3000 naar 1750 zo rond de 80 km/uur bij normaal optrekken vind ik echt een heerlijk moment tijdens het rijden.

Re: hoeveel trapsautomaat op Disco 300 TDi?

Geplaatst: wo 22 feb 2006, 15:36
door Han
4 traps met lock-up in 4 bij omschreven snelheid.

Grtzzz,

Han
"Lizzie"disco 300tdi automaat

Re: hoeveel trapsautomaat op Disco 300 TDi?

Geplaatst: wo 22 feb 2006, 15:41
door Disco lover
Ik had zelf ook begrepen dat het een 4-bak was maar hoe kom ik dan aan de 7 of 8 schakelmomenten die ik constateer?

Re: hoeveel trapsautomaat op Disco 300 TDi?

Geplaatst: wo 22 feb 2006, 15:49
door Han
zit er mischien ruimte op je kick-down kabel?

mogelijk slippen je koppelings pakketen van de verschillende groepen zodat je eerst met gedeeltelijk slip rijdt en later pas een vast koppelings pakket, ik bedoel hier niet de omvormer!

hoeveel km gelopen en weleens olie gewisseld?

Grtzzz,

Han
"Lizzie"disco 300tdi automaat