Pagina 1 van 1
Remmen slijtage
Geplaatst: wo 11 jan 2006, 00:19
door E.T.
Bij mijn 110 van ' 86 slijten van de vooras de binnenste remblokken(askant) ongeveer 2x zo snel als de buitenste(wielkant). Het slijtagepatroon is voor het linker en rechter wiel gelijk.
Weet iemand wat hier de oorzaak van kan zijn?
De laatste keer dat ik de remblokken heb vervangen was 2 jaar terug geloof ik,.
Ik rij veel in het terrein en gebruik hem iedere dag(50KM) voor woon/werkverkeer, dus dan valt het nog wel mee denk ik. Heb al nieuwe remblokken en rvs-cups(de oude cups zijn wel erg slecht). Vind het alleen een beetje jammer om 2 nog goede remblokken in de container te kiepen.
Gr Eric.
Re: Remmen slijtage
Geplaatst: wo 11 jan 2006, 07:29
door Aad Koene
Eric,
dat kan veroorzaakt worden doordat de remdruk niet goed verdeeld wordt over de beide zijden van de remklauw.
Een andere oorzaak kan het niet goed in en uitschuiven van de cilinders zijn.
Mogelijk dat er revisie van de remklauwen hier op z'n plaats is.
Aad Koene
LR S2a 109" Stawag 2,5 Tdi RHD Safari "Tinkerbell" <img src="[www.lrch.nl] width=220>
LR S1 86" Pick-Up LHD "Prik-Up"
<b>Meer Vragen is Meer Weten, Meer Weten is Meer Vragen</b>
Re: Remmen slijtage
Geplaatst: wo 11 jan 2006, 11:56
door RoLandrover
Vermoeden heb ik hier ook,.
de zuigertjes werken slecht. en de blokken blijven hangen.
toevallig L en R binnen en buitenkant het zelfde.
maar dan nog,...1x in de 2 jaar vervang ik ze ook,
al is het alleen uit voorzorg,....
Roland
<b>V E R Y D I S C O</b>
<a href="[rolandrover.fotopic.net"]; target="_blank"><img src="[thumbs.fotopic.net]; alt="AXLES DISCO 200TdI" > </a>
<b>Nulla Tenaci Invia Est via.</b>
Waar een wil is, is een weg.
Re: Remmen slijtage
Geplaatst: wo 11 jan 2006, 21:14
door Ploertje
hoi Eric,
Wij hebben het zelfde "probleem" TD5 90 met ABS en ETC.
Nog zonder dat de wielen van de as waren geweest vertelde de garage (ET Coevorden) mij dat dit een normaal patroon is. Bij ons is het eerder 1,5 dan 2, maar goed.
Wat je kan doen, is de minst versleten blokken bewaren en nog een wisseling af te wachten. Dan heb je weer vier blokken die je dan af kan rijden. Je kan pech hebben dat ze dan gaan piepen, dan kan je nog proberen de binnenste en de buitenste van dat piepende wiel te draaien.
Succes,
Richard
Re: Remmen slijtage
Geplaatst: wo 11 jan 2006, 21:59
door E.T.
Aad en Roland bedankt. Ik heb alles al in huis voor een revisie van de klauwen.
Zal me dit weekend niet vervelen. Maar ik vind het wel heel toevallig als bij allebij de klauwen dezelfde cups blijven steken, 1 lijkt waarschijnlijker en dan zou dat blok scheef afslijten denk ik.
Lees net dat "Ploertje" hetzelfde probleem heeft, en die is toch aardig wat jaren jonger als E.T. Dus Richard ik ga jou raad opvolgen en 2 blokken bewaren, al was ik daar nooit zo'n voorstander van. Maar met die onzin over het grijs kenteken en alle andere geld verslindende zaken die ze in Den Haag verzinnen moeten we allemaal op de kleintjes letten.
Laat jullie over twee jaar weten of het na de revisie beter is geworden.
Gr Eric
Re: Remmen slijtage
Geplaatst: wo 11 jan 2006, 22:45
door Dennis101
Als je echt op "de kleintjes" let ga je voor veiligheid en gooi je de oude remblokken weg.
Dennis B.
Re: Remmen slijtage
Geplaatst: wo 11 jan 2006, 22:49
door Frank RRV8 Eend merc 220D'73
Idd,
Wat kost nou een setje remblokken?
groet frank
Re: Remmen slijtage
Geplaatst: wo 11 jan 2006, 23:19
door Aad Koene
Minder dan twee nieuwe koplampen
Aad Koene
LR S2a 109" Stawag 2,5 Tdi RHD Safari "Tinkerbell" <img src="[www.lrch.nl] width=220>
LR S1 86" Pick-Up LHD "Prik-Up"
<b>Meer Vragen is Meer Weten, Meer Weten is Meer Vragen</b>
Re: Remmen slijtage
Geplaatst: do 12 jan 2006, 00:18
door E.T.
Daar hebben jullie helemaal gelijk in.
als ik echt op de kleintjes zou willen letten, had ik nooit een Land Rover moeten kopen. MAAR IK VIND HET ZO LEUK!!!!!
Gr Eric.