Pagina 1 van 1

spoed vraagje start motor

Geplaatst: vr 16 dec 2005, 15:39
door Marc
ben nu bezig met de start motor (SIII 6 cilinder stawag) en ik vroeg me af op hoeveel "koolstof" borstels er stroom hoort te staan, als ik nu meet vanaf de aansluiting (+) en dan de vier kontacten binnen af ga geven slechts twee (tegen over elkaar liggende) stroom. Hoort dit zo of moeten ze alle vier stroom doorgeven.

op het anker, daar waar de koperen koolstof borstels het anker raken waren alle groeven tussen de segmenten vervuild met koper slijpsel, heb e.e.a. weer gefatsoeneerd. Ik vindt nu echter dat de motor veel te langzaam draaid, het zou dus aan kunnen liggen dat slechts 2 van de 4 kontacten stroom even.

Gr,

Marc

Re: spoed vraagje start motor

Geplaatst: vr 16 dec 2005, 15:47
door Jorrit
Dit klopt als het goed is de andere twee horen aan massa te liggen.

Groetjes Jorrit, LR 110" 200tdi Hardtop RHD "Annabel"
[www.lr-Annabel.nl]
[www.lr-Annabel.fotopic.net]
<img src="[193.0.234.78];

Re: spoed vraagje start motor

Geplaatst: vr 16 dec 2005, 16:54
door Marc
Bedankt,...

Nu het volgende, rechtstreekts op de accu draaid e.e.a. redelijk, soms moet ik de as ff een klein zetje geven, soms draaid de motor langzaan en dan weer snel, wat kan er nog meer aan de hand zijn ???

Wordt een beetje moe van :-( ben nu weer naar binnen gevlugd voor een gezellige noordwester bui :-(

Gr,

Marc

Re: spoed vraagje start motor

Geplaatst: vr 16 dec 2005, 17:52
door Willem
Lager bussen versleten zodat het anker langs de veldwikkelingen schraapt.
Als je een ampere meter gebruikt die je op de stroomdraad kan zetten moet de startmotor die goed gezond is zo'n 100 amp trekken op de werkbank getest.