Pagina 1 van 1

'Steuntje in de rug' voor Aad

Geplaatst: za 08 okt 2005, 17:36
door Arnoud (Bluetop 109 seriesIII)
Mannen,

ik sprak net Aad en hij heeft verschrikkelijke pijn in z'n rug. We kennen hem, immobiliteit komt niet echt in zijn vocabulaire voor. DUS, Aad hou je haaks en beterschap gewenst!

Ik belde hem en Niels voor tips over solderen van mijn radiator maar gaat nog niet echt lekker. De tin vloeit niet in het scheurtje! GRRRR Ik ga weer mee aan de slag.

Groet, Arnoud
<img src="[www.xs4all.nl]; height=110 widht=80>
[landrover.arnoud.fotopic.net]

Re: 'Steuntje in de rug' voor Aad

Geplaatst: za 08 okt 2005, 17:46
door marc

Hey Arnoud,

Ik heb eens eerder mijn radiateur gesoldeerd, goed schoonmaken is het belangrijkste, gebruik tevens van dat soldeer zuur (kan ff niet op de naam komen).
E.a.a. goed heet stoken en het moet werken. O ja, zorg er voor dat de radiateur goed leeg is, iets solderen waar nog vloeistof in zit gaat nooit lukken ;-)

Marc

Radiator

Geplaatst: za 08 okt 2005, 17:51
door Arnoud (Bluetop 109 seriesIII)
OK, ja ik heb dat spul (s39) . Maakt het nog uit wat voor tin je gebruikt. Ik heb nu zilvertin??! Volgens mij ben ik nog te voorzichting met die vlam.

Ben nu aan het terugdenken hoe dat gebeurt kan zijn, radiator is gloednieuw. Heb na brabantrit de boel schoongespoten met koud water, wellicht trok ie de warmtewisseling niet?!

Groet, Arnoud
<img src="[www.xs4all.nl]; height=110 widht=80>
[landrover.arnoud.fotopic.net]

Re: 'Steuntje in de rug' voor Aad

Geplaatst: za 08 okt 2005, 17:53
door marc
Ik heb ordinaire loodgieters tin gebruikt, dat spul waar je ook koper mee doet ;-)

Gr + Succes,

Marc

Re: 'Steuntje in de rug' voor Aad

Geplaatst: za 08 okt 2005, 18:04
door peter109D
Aad
dat het met je rug maar ff snel weer ok komt.
beterschap
neem anders ff een snuif larolucht `t kan nl ook
ontwenning zijn nu je met je huis bezig was

suc6
groet`n & beterschap peter109D

Re: Radiator

Geplaatst: za 08 okt 2005, 18:15
door Dennis101
Als het een nieuw gevormd scheurtje is kun je die niet zondermeer vullen met soldeertin maar moet je er een plaatje van bv. latoenkoper overheen solderen. Als ergens de soldeernaad is gescheurd dan zal je eerst alle tin in die omgeveing weg moeten halen en alles zeer grondig schoonmaken.
De vlam mag niet te groot zijn, want als de temperatuur te hoog wordt dan vloeit de tin niet meer en uiteraard moet de radiator helemaal leeg zijn.
De radiator kun je solderen met dezelfde tin als voor waterleidingen. Gebruik niet die S39 voor (drink)waterleidingen.

Dennis B.

Gelukt!

Geplaatst: za 08 okt 2005, 19:45
door Arnoud (Bluetop 109 seriesIII)
Het is gelukt. Niet zeer mooi, maar het is wel weer dicht. Ik was duidelijk te voorzichtig met de hitte eerst.

Thank you guys.

Groet, Arnoud
<img src="[www.xs4all.nl]; height=110 widht=80>
[landrover.arnoud.fotopic.net]

Hitte

Geplaatst: za 08 okt 2005, 19:51
door Gerben tB
warmte is wel goed voor de rug

Re: Radiator

Geplaatst: za 08 okt 2005, 21:03
door Leo
Volgende keer moet je geen tin/zilver maar tin/lood gebruiken..Ik weet niet precies meer welke verhouding maar ik meen 50/50.Tin/zilver gaat heel snel over van vast naar vloeibaar terwijn tin/lood in die bepaalde verhouding een groot temperatuurgebied heeft waarin het wat smeuig is

Re: 'Steuntje in de rug' voor Aad

Geplaatst: za 08 okt 2005, 21:44
door Aad Koene
Ik had het stil willen houden, maar goed.

Bedankt voor jullie steun, kan het goed gebruiken,

Aad Koene
LR S2a 109" Stawag 2,5 Tdi RHD Safari "Tinkerbell" <img src="[www.lrch.nl] width=220>
LR S1 86" Pick-Up LHD "Prik-Up"

<b>Meer Vragen is Meer Weten, Meer Weten is Meer Vragen</b>

Re: Radiator

Geplaatst: za 08 okt 2005, 23:04
door fred101
Ik heb laatst wat epoxy gebruikt werkt ook goed. Pijpje van de overloop afgebroken, gesoldeerd maar ging weer lekken. Toen kneed epoxy en dat werkte erg goed, Bij de revisie brak ik hem weer af (het ding nodigd ook zo uit om op te hangen) en nu heb ik hem gesoldeerd en toen epoxylijm erover. Nu zit het muurvast.

Fred101

Re: Radiator

Geplaatst: za 08 okt 2005, 23:10
door Arnoud (Bluetop 109 seriesIII)
Ja, die eigenschap speelde mij parten. Maar goed, ik had het loodgietersspul van een vriend geleend en dan moet je niet klagen!

Groet, Arnoud
<img src="[www.xs4all.nl]; height=110 widht=80>
[landrover.arnoud.fotopic.net]

Re: 'Steuntje in de rug' voor Aad

Geplaatst: za 08 okt 2005, 23:12
door Arjan
Jambo Aad

op het prikbord iets stil houden hi hi hi ha ha

beterschap.

Gr Arjan

Re: 'Steuntje in de rug' voor Aad

Geplaatst: zo 09 okt 2005, 03:53
door john straatman
Beterschap Aad, houd je taai.


John

Re: 'Steuntje in de rug' voor Aad

Geplaatst: wo 12 okt 2005, 01:35
door RagRoverRenewed
Sterkte met je rug Aad,

Knappe vent, nog met de nieuwe stickers bezig en alles,

goud waard, Prikkers

Groetjes van de nieuwste Prikker,

<img src="[images.fotopic.net];

Rob RaggemetdieRug, maar wel voorzichtig hè Aad