Pagina 1 van 1
tankmalaise, help
Geplaatst: wo 04 mei 2005, 21:43
door fred101
gaat het net zo lekker met de opbouw van mijn 101, heb ik nu echt een heel groot probleem.
De tank (ik heb er twee maar allebij lek) heb ik gelast. De lassen zijn allemaal dicht maar hij lekt op de fels naad en rondom de aftapbout. Nu heb ik die plaatsen al tig keer opnieuw vertind maar ze willen echt niet dicht.
Ik denk nu aan tank cure, een epoxylaag maar dan alleen in de naden want ik ben bang dat het barst in zo'n flexible oppervlak. iemand ervaring (ik heb het bij een motorfiets gedaan met succes)
Weet iemand een andere snellere oplossing, bv een RVS tank, kunstof tank (zoals in boten), een wonder middel...., heeft iemand een tank tekoop of te leen(dan bestel ik een rvs)
Dennis101, jij hebt er een laten maken maar dat kan zeker niet op korte termijn. Zonder tank kan ik niet verder daar de motor dan niet loopt en dat wou ik nu net gaan testen.
Verder moet ik de remmen en koppeling nog doen (nieuwe leiding trekken, alles schoon maken en uitelkaar), luchtfilter aansluiten en verleggen en alles van vering/ophanging/banden(vervangen door XY's) nalopen ivm APK.
Daarna komt de rest zoals radio, interieur aanpassen(koelbox en toilet en wat schoonmaken, water aanleggen en gas), deuren repareren, wat schilderen en bekleden, maar dat zijn dingen die geen haast hebben en vrij snel klaar zijn.
Als ie voor 6 juli maar APK heeft en rijdt want dan ga ik ermee op vakantie maar nu wordt ik toch zenuwachtig (de boot is al geboekt, ja dom maar ik heb blijkbaar te veel vertrouwen in mijn sleuteltempo) Mijn sleutelmaatje kon de laatste weken ook niet doordat zijn motor niet wil en hij verder geen vervoer heeft dus het schiet niet op.
help
fred101
Re: tankmalaise, help
Geplaatst: wo 04 mei 2005, 21:52
door Alex de witte/Grizzly
ik kan je niet helpen aan een tank maar als je in de buurt van zeeland woont wil ik je wel komen helpen met sleutelen en eventueel hand en spandiensten komen verlenen als je de afmetingen van je tank hebt kan ik ook hier in de buurt kijken voor een kunststof tank van een boot
mvg
Alex / Grizzly
[www.lr-discovery.nl]
Re: tankmalaise, help
Geplaatst: wo 04 mei 2005, 22:58
door Wim Janssen
Hallo fred,
Ik heb geen idee wat voor tank er in een 101 ligt maar ik heb wel nog een goede tank van een 109 voor onder de zitting. Hiervoor heb ik ook net een RVS uitvoering laten maken.
<img src="[193.0.234.78];
Groeten
Wim Janssen Serie III 109 "Working Class Hero"
[wim-janssen.fotopic.net]
Re: tankmalaise, help
Geplaatst: wo 04 mei 2005, 23:05
door Dennis101
Fred,
Ik heb de rvs tank destijds samen met een lasbedrijf gemaakt en heb er toen rustig de tijd voor genomen. Bij elkaar heeft het bijna twee maanden geduurd tussen het eerste bezoek aan de lasser en dat de tank klaar was om te plaatsen.
Om de motor te testen kun je misschien een seriestank gebruiken, de brandstofpomp op de plaats monteren waar normaal de tankvlotter zit (dat past) en de tank goed vol vullen (anders staat de pomp droog).
De originele tank is niet echt handig geconstrueerd. De tank zit met een paar proppen soldeertin aan de tankhouder gesoldeerd en het gat in de houder rond de aftapplug is rondom voorzien van soldeertin en dicht eigelijk niks af. Meestal is de complete bodem gaar, waardoor je deze niet meer fatsoenlijk dicht kan krijgen.
Misschien is de snelste (tijdlijke) oplossing nog om de tank te herbouwen, dus om de bodem zijkanten en bovenkant uit een stuk vertinde dunne plaat te zetten en het hele spul op de originele kopse plaatdelen te solderen. Wat je dan in feite krijgt is een tank die precies zo in elkaar zit als het origineel.
De schroefdraad voor de vlotter en de brandstofpomp zijn van binnenuit gesoldeerde messing ringen met draadgaten en het schot in de tank kun je uit de oude bodem halen en in de nieuwe solderen. Een aftapplug heb je niet nodig, dus die kun je achterwege laten.
Met een zetbank van de loodgieter kun je waarschijnlijk de radius van de hoeken en de flensrand aan de bovenkant wel maken.
Of een tijdelijke reparatie met tanksealer werkt daar heb ik geen ervaring mee, maar als het mislukt ligt er wel 109 liter benzine op straat.
Dennis B.
Re: tankmalaise, help
Geplaatst: do 05 mei 2005, 00:52
door fred101
ik heb nog twee enorme 1,5 mm dikke verzinkte platen liggen (2 x1 meter). Mischien kan ik daar een nieuwe tank uit maken.
De zijkanten van de tank zijn goed maar gefelst en vertind. dat tin zal door roest en het lassen wel weg zijn waardoor de tin niet goed meer terug vloeit (vuil roest in de naden). Mischien dat ik de felsrand openslijp en dan gewoon dichtlas. Die aftapplug kan ik er dus ook uitslijpen en dan er plaat inlassen dan is dat lek ook weg. De bodems zitten inderdaad vol gaatjes op de plaatsen waar de modder zich verzameld tussen de drager en de tank. Van buiten naar binnen. De binnenkant is verzinkt en netjes. bij deze tank was dat een stuk van 30x30 en dat heb ik er uit geslepen en daar een nieuwe plaat ingelast. Dat stuk is dicht en lekt niet meer.
Morgen heb ik vrij en zal eens even rustig kijken.
Alex ik woon bij zaltbommel in de buurt, nog al ver van zeeland, bedankt voor het aanbod anders had ik zeker je hulp kunnen gebruiken.
Wim, als ik morgen er niet uitkom met de tank zou ik graag van je 109 tank gebruik maken kan ik toch zolang rijden. Een 101 tank is iets van 112 liter en ligt op een soort brancard, een 109 iets van 60 dacht ik dus hij zou er altijd onder moeten kunnen. ik heb een losse benzine pomp die bij henk buiten de tank zat dus dat moet ook bij een 109 tank kunnen.
fred101
Re: tankmalaise, help
Geplaatst: do 05 mei 2005, 01:23
door Pim
LPG tank erin?
Heb je bij 1:3 snel terugverdiend
Pim
Re: tankmalaise, help
Geplaatst: do 05 mei 2005, 01:37
door Dennis101
Uit een plaat van 2000x1000x1,5 kun je een tank maken, je houdt zelfs nog een stuk over. Als je nog een plaat van 1000x500x3 zou hebben gehad, dan had je daarvan de bovenkant kunnen maken zodat je de gaten gelijk in het materiaal kan tappen. De vulpijp is 70mm doorsnede. Zorg er ook voor dat de tank niet hoger wordt als het origineel anders past de ontluchtingsleiding (bijna) niet meer tussen de tank en de bodem van de body.
Welk vloeimiddel gebruik je bij het solderen?
Ik gebruik zelf Rovista-N van CFS en heb ook bij sterke vervuiling weinig last van problemen bij het vloeien.
Dennis B.
Re: tankmalaise, help
Geplaatst: do 05 mei 2005, 09:23
door fred101
ik heb weinig ervaring met vertinnen en heb alleen vloeimiddel voor hardsolderen (rood potje, gele deksel) en S39 wat ik nu gebruikt heb. De tin is de tin die ze in enorme hoeveelheden rond de aftapplug hadden zitten om daaromheen gaten te dichten. Ben beter in lassen. Ik ga dadelijk de felsrand openslijpen en stuiklassen.
Lukt dat ook niet dan ga ik proberen een nieuwe te maken.(doe ik toch maar dan als ik tijd over heb later). Of denk jij dat ik beter achter tin en goed vloeimiddel aankan gaan. bv tin in de binnenkant gooien en de naden verhitten zodat hij van binnen uit vertint.
Er staat op mijn kenteken dat er gas inzit maar dat is er uitgehaald door henk. Lijkt me een optie voor later als ik meer tijd heb. De investering verdient zich niet snel terug zal hooguit zo'n 3000 km/j rijden.
fred101
Re: tankmalaise, help
Geplaatst: do 05 mei 2005, 14:16
door Dennis101
Een potje Rovista-N halen zal wel een hoop werk schelen denk ik, zelfs de Gamma en Praxis hebben dat spul liggen.
S-39 is meer voor (schoon) koper, want zelfs op een beetje te vervuilde waterleiding werkt het al niet meer lekker is mijn ervaring.
De LPG op het kenteken is weer een ander verhaal, want voor de APK moet het LPG systeem het wel doen omdat het de hoofdbrandstof is en daar wordt ook op gekeurd (volgens de APK regelgeving). Voordeel dat het wel zo op kenteken staat is dat je nu een tweedehands LPG systeem van bv een RR kan kopen en die zijn er denk ik genoeg te vinden. Als je het van kenteken af zou halen en er later weer op zou laten zetten moet je al een nieuw installatie kopen. Dat is ergens weer zonde van het geld.
Dennis B.
Re: tankmalaise, help
Geplaatst: do 05 mei 2005, 14:22
door Frank RRV8 Eend merc 220D'73
En een tweedehands lpg instalatie kost niet veel en zit er snel in, mischien kan je sneller ffe een lpg installatie inbouwen ipv een tank lassen. Bowy heeft denk ik wel een lpg installatie liggen voor weinig. En anders heb je na een oproepje zo een instalatie. En als hij niet op benzine loopt is dat geen probleem voor de apk. Bij een auto van voor 79 mag de vulaansluiting binnenin zitten.En bij de huidige benzine prijzen heb je de investering er na 2 tankbeurten uit.
groet Frank