Pagina 1 van 1

startproblemen

Geplaatst: za 26 feb 2005, 15:26
door stephan
startproblemen met een defender 110 2.5 TD uit 1988. ik heb een nieuwe accu, 4 gloeibougies, en alle filters recent vervangen. Maar nu wil hij niet meer starten. Gloeibougies krijgen stroom en zijn doorgemeten, eerst dachten we de accu, vervangen. Vandaag verstuivers laten testen, zijn goed. De startmotor draait, motor schud, maar wil dan net niet aanslaan. waar moet ik het nu in zoeken, gisteren nog gereden nadat de anwb hem aan de praat had gekregen. Dieselpomp moet het ook doen, blauwe rook tijdens het bijna starten. iemand raadde me aan om de compressie na te laten meten en misschien dat het de zuigerveren zijn?? Wie kan me helpen, zodat iuk straks weer kan rijden, ik hoop dat ik voldoende informatie heb gegeven voor een oplossing.

Re: startproblemen

Geplaatst: za 26 feb 2005, 15:44
door Aad G
klinkt toch als lucht in je brandstof toevoer.

goed ontluchten

Re: startproblemen

Geplaatst: za 26 feb 2005, 15:45
door 110
Als de motor gisteren gelopen heeft, dan had 'ie gisteren dus nog genoeg compressie.

Weet je wat de wielrijders bond gedaan heeft ?
Ik zou het probleem zelf zoeken in het brandstof systeem.

Draai eens tjidens het starten een verstuiverleiding bij de verstuiver los, komt daar brandstof uit ? (let op; staat wat druk op)
Zo niet; dan de pomp ontuchten en nogmaals proberen (na enige seconden moet er brandstof uit de verstuiverleiding komen).
Bedenk dat een 2.5 TD niet zelfontluchtend is.


Succes

P.S., waar staat de auto ?

Re: startproblemen

Geplaatst: za 26 feb 2005, 15:54
door stephan
hij staat onder breda in baarle-nassau. Ik heb de verstuivers bij een bedrijf laten testen en heb ze tijdens het demonteren ook losgehad en de motor gestart, kwam toen diesel uit. Ik moet ze nu eerst weer moteren. Dat ontluchten, waar begin ik, eerst brandstoffilter en dan de leidingen naar de verstuivers?

Re: startproblemen

Geplaatst: za 26 feb 2005, 16:06
door 110
Bij het terugmonteren van de verstuivers moet je ook nieuwe pakkingringen en brandplaatjes plaatsen, en natuurlijk de moeren niet te vast zetten (anders kan je de kop kapot duwen !).

Als uit de verstuiverleidingen genoeg brandstof komt zou je verder niets meer hoeven te ontluchten, maar ik zou toch even de pomp ontluchting opendraaien en met de hand wat diesel doorpompen.

Daarna is het en kwestie van monteren van de verstuiverleidingen aan de verstuivers, laat daarbij één wartel wat los aan de kant van de verstuiver en probeer te starten. Als er brandstof langs de wartel spuit deze vastdraaien en een andere wartel losdraaien (dit alles tijdens het starten natuurlijk, edoch: niet te lang achter elkaar starten om de accu'en de startmotor te sparen). Meestal slaat de motor bij twee ontluchte verstuivers aan, zo niet ook een derde verstuiver ontluchten.



Succes

P.S. Baarle Nassau is me wat te ver om even te komen helpen...

Re: startproblemen

Geplaatst: za 26 feb 2005, 16:09
door stephan
ja ik woon ook een beetje in een uithoek, maar goed het is mooi wonen. Bedankt voor je tips ik ga aan de slag, ik laat het nog wel even weten.

Re: startproblemen

Geplaatst: za 26 feb 2005, 16:15
door Peter Dsico
Stefan,

Ik zou gewoon een nieuwe motor plaatsen, misschien wel een mooie V8, ben je gelijk van het probleem af.

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1106.gif --> mod_embed_images_loadimage('cbb4eb23773be110594b884c817e60ed', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fusers.telenet.be%2Feforum%2Femoticons4u%2Fmad%2F1106.gif', 'http://users.telenet.be/eforum/emoticons4u/mad/1106.gif', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fusers.telenet.be%2Feforum%2Femoticons4u%2Fmad%2F1106.gif', '', 6152127, 600, 600, 'Loading image ...', false);

Re: startproblemen

Geplaatst: za 26 feb 2005, 16:31
door Aad G
Natuurlijk.
Haal eerst eens de spellingscontrole over je naam !

Re: startproblemen

Geplaatst: za 26 feb 2005, 16:36
door Peter Dsico
Aad G,

Geen voorbarige conclusie's trekken!!
Je kent mijn relatie niet met Stefan.

Dsico

Geplaatst: za 26 feb 2005, 16:43
door peter109D
spellings controle ..... Dsico?????


peter109D

Re: startproblemen

Geplaatst: za 26 feb 2005, 17:01
door Jan Schober
Ik vindt het erg lijken op:
- of een slechte startmotor
- of slechte/verkeerde gloeistiften.

Ik zou eerst de gloeistiften controleren door ze er uit te draaien en dan te gloeien (let wel op dat ie contact maakt met de motor, anders heb je geen min)

Dan luisteren bij een andere 2.5l TD., en kijken of jouw startmotor soms veel te traag rond draait.

Doet hij het wel meteen als je hem aan sleept? zo nee, dan zit het hem toch in de brandstof.

Groeten Jan Schober

Re: startproblemen

Geplaatst: za 26 feb 2005, 17:14
door Aad G
Nee dat weet ik inderdaad niet.
Zal zo te lezen best wel goed zijn

Maar dat Dsico viel zo op

Re: startproblemen

Geplaatst: za 26 feb 2005, 17:15
door Aad G
Jan als je maar lang genoeg doorstart slaat hij toch een keer aan, maar dat doetìe ook niet. (spreek uit ervaring)

Ik blijf gokken op lucht in de brandstoftoevoer

Re: startproblemen

Geplaatst: za 26 feb 2005, 17:25
door Jan Schober
Brandstof is inderdaad ook heel reeël. maar als ie wel blauw rookt is er dus wel diesel.

Als je hem aansleept en hij slaat dan ook niet onmiddelijk aan, dan is het idd waarschijnlijk brandstof.

Maar als ie gisteren nog gelopen heeft, zou die wel brandstof moeten krijgen, tenzij die inhield, en je niet het max vermogen kon halen.

Nog een optie die nu in mij op komt, die ook heet reeel is, is dat de tank vacuum trekt.
Als de ontluchting niet goed is, trekt ie zo alle brandstof terug uit de leidingen in een nacht. Heb ik wel eens gehad met een heftruck.
Kan je merken als je de dop van de tank haalt, en je hoort hem dan even sissen.

Jan Schober

Re: startproblemen

Geplaatst: za 26 feb 2005, 18:11
door 110
Ja,

daar heb je gelijk in.
Het lijkt/is voornamelijk een stratprobleem.

(maar nu de verstuivers verwijderd zijn geweest moet er toch weeer ontlucht worden...).

Gloeibougies zou ik zeker ook testen (uit het blok), snelheid van de startmotor is natuurlijk goed te horen (ik ga er dan ook vanuit dat dat geen probleem is, want anders wel vermeld).

Vooral het gegeven dat de motor gisteren gelopen heeft elimineert een hoop problemen.



Groet

Re: startproblemen

Geplaatst: za 26 feb 2005, 18:52
door stephan
heerlijk hoor die prikpagina met zoveel reacties. Die gloeibougies zijn alle vier vervangen, ik zelf denk ook dat het in het ontluchten ligt. ik kom er vandaag niet meer aan toe het wordt dinsdag ik moet namelijk ook nieuwe pakkingringetjes halen anders kan ik straks weer alles loshalen. Ik denk dat ik niet goed heb ontlucht toen ik de brandstoffilter heb vervangen. Ik ga dus dinsdag eerst alles ontluchten en nieuwe pakkingen plaatsen en ik hoop en denk dat het dan opgelost moet zijn. De startmotor draait naar mijn weten snel genoeg rond, hij wil gewoon net niet aanslaan. Ik wilde eigenlijk met mijn defender naar duitsland gaan en door de sneeuw rijden, maar ja dat gaat niet meer nu moet ik maar met vriendin's
japanse 4x4tje (start altijd). Wel erg bedankt voor jullie reacties ik laat het nog wel even weten of hij dinsdag loopt. Bedankt prikpagina, de handigste internetpagina die ik ken en uiteraad medeprikkers bedankt, we zijn er nog niet maar jullie horen nog hoe het afgelopen is.

Of toch maar een 300 tdi of 2.8 TGV laten plaatsen ben ik van dat gesleutel af, maar ja dan slaat de verveling ook wel toe denk ik