Rammel

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
Brave Lion

Rammel

Bericht door Brave Lion »

Er zit een rare rammel in Brave Lion (109 serie III diesel ) zodra je wat harder gaat rijden. Na het schoonspuiten van de onderkant na het Laroweekend in juni dachten we dat we het gevonden hadden : er hing nog een steeksleutel aan een moer. Maar nee, de rammel bleef. Inmiddels hebben we gelokaliseerd waar het ongeveer vandaan komt. De ene keer bij de versnellingspook en de andere keer bij de handrem. Kan het een losse koppelingsplaat of zoiets zijn ??

gr. Jolanda
Aad Koene

Re: Rammel

Bericht door Aad Koene »

Nee Jolanda,

dat kan niet, de koppelingsplaat zit met 6 of 8 bouten vast.
Wat wel kan is een rammelende versnellingspook, 4x4 pook, of hoog/laag pook.
Een veel voorkomende kwaal bij Land Rover`s op leeftijd.

Aad Koene,
LR S2a 109" Stawag RHD Safari "Tinkerbell"
LR S1 86" Pick-Up nog zonder naam
Mike

Re: Rammel

Bericht door Mike »

Of de deksels op de zitbak.. Maar das te voor de hand liggend.
schoentje

Re: Rammel

Bericht door schoentje »

Probeer de voeten platen goed vast te zetten en de pook van de 4x4 onder bij de versnellingsbak vast te zetten, dit rammelde bij mij ook, was erg iritant rerammel.

als je iets hebt gevonden wat het zo zijn geweest laat het ff. weten
Good luck
Schoentje, 109 exleger hardtop
famoudou

Re: Rammel

Bericht door famoudou »

hoe is het met de lagering van je aandrijfas naar de voorwiel aandrijving gesteld? kruiskoppelingen en zo? ikzelf ben uuuurrreenn op zoek geweest naar een rinkelend geluid tijdens het rijden, bleek de bevestigings clip van de voorstoel te zijn, deurtjes van de kachel tegen de versnellingspook kan je ook tot waanzin drijven.... dus goed zoeken, en systematisch dingen uitschakelen, zoeken naar een rammel is erg lastig omdat geluid zich heel makkelijk voortbeweegt via materiaal zoals je chassis, assen en weet ik wat nog meer.
zoek ze
janzzen
Herman

Re: Rammel

Bericht door Herman »

He Aad,

ik mag hopen dat je koppelingsplaat niet echt met zes tot acht boutjes vastzit. Schakelt niet zo lekker.
Aad Koene

Re: Rammel

Bericht door Aad Koene »

Hey meneer Janszzen,

waarschijnlijk hebben de meeste begrepen wat ik bedoelde, maar er zijn natuurlijk altijd mensen die iets té letterlijk opvatten.
Hoe is het met de Rode Dame, nog steeds oud en nukkig??

Aad Koene,
LR S2a 109" Stawag RHD Safari "Tinkerbell"
LR S1 86" Pick-Up nog zonder naam
Plaats reactie