probleem met

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
jo `plaetje`

probleem met

Bericht door jo `plaetje` »

mijn Propeller Shaft (of de acherste aandrijfas) ik heb er al twee keer nieuwe kruisjes ingezet en er onder geschroeft volgens de voorschrift maar telkens springen de kruisjes uitelkaar. De eerste keer alleen de achterkant er uit nu vandaag alle twee kanten er uit. En je kunt ze toch niet anders er in zetten daar de gaten niet anders passen omdat de ene anders is dan de andere zijkant. Ook de schuif aan de bak kant is niet goed maar hoe moet het. Het kost mij zo veel werk, geduld en geld. Wie helpt

jo

<a href="[www.3sbaars.nl];
<img src="[www.iltje.nl];
Stumpertje S III 2,25 D

Re: probleem met

Bericht door Stumpertje S III 2,25 D »

Is er geen sprake van teveel onbalans in je aandrijflijn waardoor de kruisjes overbelast zijn tijdens het draaien? Kromme as?
Hermen Vlothuizen

Re: probleem met

Bericht door Hermen Vlothuizen »

Heb je wel de juiste kruisjes? Als ik het me goed herinner zijn ze bijvoorbeeld voor een SIIa anders dan voor een SIII, terwijl ze heel erg op elkaar lijken.

Hermen
dirk

Re: probleem met

Bericht door dirk »

ik had ook zo iets met een 110 ik had een verkeert kruisje gekregen
toen ik deze er in wilden zetten pasten het niet ik kreeg het veertje er niet goed in
na wat bellen en nummer uit wisselen bleek dat er twee typens waren
groet dirk
jo `plaetje`

Re: probleem met

Bericht door jo `plaetje` »

de kruisje zijn de goede en er is geen onbelans omdat de as er meer dan 3jaar onderzit (zat) alleen op een kruisje zat speling en daarom alle2 vervangen en dat is niet goed gegaan.

<a href="[www.3sbaars.nl];
<img src="[www.iltje.nl];
Mario

Re: probleem met

Bericht door Mario »

Staan de gaffels van de as wel goed in lijn? De 'vorken' van de aandrijfas waar de kruisjes in vastzitten moeten precies hetzelfde staan (in 1 lijn dus), anders heb je onbalans. Vaak wordt het schuifstuk van de rest van de as gehaald en willekeurig teruggeplaatst. Fout dus.
jo `plaetje`

Re: probleem met

Bericht door jo `plaetje` »

niet uit elkaar geweest

<a href="[www.3sbaars.nl];
<img src="[www.iltje.nl];
Henk de Witte

Re: probleem met

Bericht door Henk de Witte »

Jo,

Wat is er mis met de schuif dan? Heb je de seegerringen goed in de groef gedrukt?
Henk de Witte

Re: probleem met

Bericht door Henk de Witte »

Wat Mario schrijft is toch de moeite waard om te controleren. De as kan, als de gaffels niet in lijn zijn, namelijk niet de gewenste hoek maken omdat de kruisjes niet tegelijk dezelfde hoeksnelheid hebben. Je kunt er wel mee rijden maar het geeft een enorme belasting van je aandrijflijn. Soms zijn oude assen ooit verkeerd in elkaar gezet na revisie en daarna nooit meer gecontroleerd.
Arnoud 109 seriesIII 2.25d

Re: probleem met

Bericht door Arnoud 109 seriesIII 2.25d »

was ook mijn vraag. Ben er dit weekend ook mee bezig geweest en de borgringetjes moeten echt goed in de (schoongemaakte) groef vallen. Anders vliegen ze er uit.

Groet, Arnoud
Johan van Leeuwen

Re: probleem met

Bericht door Johan van Leeuwen »

In Baarlo zit een Terberg vestiging. Laat je as daar eens balanceren.
Heb er heel goede ervaringen mee.
Johan
Plaats reactie