Motorolie O-178 / O-180

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
Roony

Motorolie O-178 / O-180

Bericht door Roony »

Heren,

Ik moet mijn motorolie aanvullen of verversen.
In het handboek staat dat ik olie O-178 moet gebruiken.
Aangezien dit een natocode is kom ik niet verder.
Kan ik er "gewone" motorolie er bij of in doen.

Het betreft een 109D exleger pick-up.

Groet Roony
peter109D

Re: Motorolie O-178 / O-180

Bericht door peter109D »

20 w 40
mineraal olie

groet`n peter109D
Rene W. V8

Re: Motorolie O-178 / O-180

Bericht door Rene W. V8 »

15w40 mag ook of 20w50

MAAR WEL MINERAAL OLIE GEBRUIKEN

Rene
Serious IIa

Re: Motorolie O-178 / O-180

Bericht door Serious IIa »

20W50 mineraal

<b>Cheers Bowy</b>

<A HREF="[www.seriousIIa.tk"><img] src="[members.lycos.nl];
Tullamore

Re: Motorolie O-178 / O-180

Bericht door Tullamore »

Waarom perse mineraal? Tast synthetisch keeringen aan ofzo?
Ik zit namelijk met een hoog olieverbruik en weet niet echt zeker of ik nou mineraal erin gooi?
Jan Schober

Re: Motorolie O-178 / O-180

Bericht door Jan Schober »

Ik denk dat je olie verbruik zal stijgen als je synthetische olie gaat gebruiken.
Deze olie reinigt je motor beter, en zal dus al het afdichtende vuil ook oplossen, wat zich in de loop der jaren heeft verzamelt.. In het vervelendste geval, verstopt het loskomende vuil een olie kanaal, en kan er iets kapot lopen.

Als je altijd al met synthetische olie hebt gereden kan het natuurlijk wel.

Groeten Jan Schober
Serious IIa

Re: Motorolie O-178 / O-180

Bericht door Serious IIa »

Hoog olie verbruik kan wat dikker 20W50 tegen helpen. Maar wat is hoog? Liter per 500 km is zeker nog niet zorgwekkend. 2 a 3 liter per 500 wel.......
Maar ook dan kun je nog lang blijven rijden mits je blijft vullen.

Wil je van het olieverbruik af dan is (zuigerveer)revisie enige definitieve oplossing.

<b>Cheers Bowy</b>

<A HREF="[www.seriousIIa.tk"><img] src="[members.lycos.nl];
Tullamore

Re: Motorolie O-178 / O-180

Bericht door Tullamore »

Begint erop te lijken dattie een liter per 200 km verbruikt. Ik heb de 109 pas een paar maanden dus weet de geschiedenis qua olie niet. Tis ex-leger en heb nu telkens 20W50 bijgevuld. Heb ook nog niet serieus gekeken naar lekkage, want dat kan natuurlijk ook.
Het meest klote is nog wel dat ik over een week stage ga lopen bij een revisiebedrijf, maar dat de 109 me dagelijks vervoer wordt, hehe.
Serious IIa

Re: Motorolie O-178 / O-180

Bericht door Serious IIa »

Gewoon blijven bijvullen dus en in de toekomst eens zuigerveertjes vervangen. In ieder geval mineraal 20W50 gebruiken. En gewoon gaan.

Cheers Bowy
fred101

Re: Motorolie O-178 / O-180

Bericht door fred101 »

eventueel doen wat bowy zegt (best duur rijden zo, zal met zo'n olie-verbruik waarschijnlijk ook niet vooruit te branden zijn.) en bij je komende werkgever regelen dat ze tussendoor je blokje onderhanden nemen en in de tussentijd ben je momenteel fietser 2. Beter is eerst iets aan je blok te doen, of een ander blok (deze moet wel een beetje op zijn of er moeten liters olie op straat liggen) want zo'n blauwe wolken blazende 4x4 help niet mee het slechte imago van onze schatjes te verbeteren.

fred101
Tullamore

Re: Motorolie O-178 / O-180

Bericht door Tullamore »

Uhm fietsen is niet echt een optie. Tis al 40 minuten rijden en dan moet ik ook nog eens om 7:15 beginnen. Maar blijf voorlopig even trouw olie bijvullen. Het gekke is dat ik niet het idee heb dat er echt een blauwe walm achter hangt en er ligt ook niks op de straat.
Hangt nu af en toe een zwarte rookwolk achter, maar dat ligt aan mijn gepruts. Moet ik nog weer een keer goed afstellen.
Plaats reactie